ředitel

Ředitel ČSO zve na předávání petice ministrovi zemědělství

Jak jste možná zaznamenali, v pátek 6. prosince ráno budeme předávat ministrovi petici Vraťme život do krajiny. PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT PŘED MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ, abychom tam nebyli sami.

ministr
Přijďte nás podpořit před ministerstvo zemědělství.

Pátek 6. prosince, od 8 hodin zde: www.mapy.cz/s/pozumobona

Pod peticí je podepsáno přes 55 tisíc lidí. Bylo by pěkné, kdyby se nás sešlo alespoň několik desítek. I tím dáváme najevo, že nám na krajině opravdu záleží, že jsme ochotni obětovat trošku svého času a pohodlí. Celá akce bude krátká, počítáme s půlhodinou.

 

Jeden z transparentů, který budeme mít na akci s sebou. Podpoříte nás a přinesete si vlastní?

Zde jen doplním, že neplánujeme žádnou konfrontační akci vůči ministrovi a už vůbec ne vůči zemědělcům. Na ministerstvo půjdeme s pozitivně formulovanými požadavky, co je třeba udělat, aby naše krajina byla zdravá a žilo se v ní dobře všem, od hmyzu, zvířat a ptáků, až po zemědělce. Budeme říkat, že bez zdravé krajiny nemůžeme dlouhodobě přežít a že ptáci nám to dobře ukazují. Budeme mluvit o tom, že zdravá krajina a ekonomická prosperita nejdou proti sobě, budeme ukazovat příklady, kde to funguje už nyní. A hlavně budeme argumentovat, že takovýto přístup očekává od ministerstva čím dál víc lidí – a proto je důležité, abyste byli na místě i osobně.

Děkuji vám všem, kteří jste podepsali petici, a těším se na setkání v pátek!

S přáním krásného dne

Zdeněk Vermouzek