Velký Kavkaz

Členské exkurze

Účastníci exkurze ČSO do Ománu
Foto: Marek Zindulka

Pro své členy pořádáme exkurze za pozorováním ptáků. Od roku 2010 se nabídka exkurzí podstatně rozšířila díky spolupráci s cestovní kanceláří Primaroute.

Každoročně si můžete vybrat z nabídky jedno- i vícedenních exkurzí, a to jak tuzemských, tak zahraničních. Členové ČSO mají nejen přednostní právo při přihlášení, ale je pro ně připravena i speciální členská cena. Přihlásit se mohou i nečlenové ČSO, ale členové mají při obsazování exkurze přednost. Na exkurzích je zajištěn odborný průvodce a také doprovod ze sekretariátu České společnosti ornitologické.

Přihlášky a další informace o exkurzích najdete na www.primaroute.cz.

Pro vaší představu, co všechno můžete na našich exkurzích vidět a zažít, si přečtěte reportáže z předchozích exkurzí, které vedly např. do Polska: údolí Barycz a NP Biebrza, Německa: Pomořansko a NP Wattové moře 2012 a 2016, Makedonie nebo do Maďarska, NP Hortobágy: jaro 2010, podzim 2011 a podzim 2012 nebo do Francie: Camargue.

Reportáže z exkurzí


PLÁN EXKURZÍ V ROCE 2020

Etiopie | dvoutýdenní letecký zájezd v listopadu/prosinci
Vydáme se za endemity a dalšími ptáky Etiopských hor. Kromě ptáků (papoušek žlutočelý, agapornis etiopský) se můžeme těšit i na dželady či vlčka etiopského.

Camargue a kaňon řeky Verdon | týdenní autobusový zájezd | 5. – 10. 5 . 2020
Opakování úspěšné exkurze z roku 2015
Deltu řeky Rhôny v Provence proslavili bílí koně a černí býci. Camargue je domovem více než 400 druhů ptáků, z nichž k nejčetnějším a nejznámějším patří plameňáci, pisily, nebo volavky. Nad Verdonským kaňonem plachtí jedni z posledních evropských supů.

Irsko | týdenní letecký zájezd v červenu/červenci | 4. – 11. 7. 2020
Na vaše přání
Exkurze nás zavede nejen za papuchalky, tereji, alkami a alkouny na mořské útesy. Budeme vyhlížet i čtyři irské endemické poddruhy ptáků, které jsou na nejlepší cestě stát se samostatnými druhy: sojku, skorce, uhelníčka a bělokura rousného.

Znojemsko a NP Podyjí | víkendová (třídenní) autobusová exkurze s vlastní dopravou na místo v druhé polovině května
Pestrá krajina jižní Moravy nabízí rozmanité prostředí – zachovalé říční údolí Dyje v bohatě zalesněné krajině, skály i kamenné moře, vřesoviště, vlhké louky, extenzivně i intenzivně obhospodařované rybníky a mnohé další. Pojďte s námi seznámit se (nejen) s jejich ptačími obyvateli. Uvidíme bramborníčky, ťuhýky, vlhy, pěnice vlašské, dudky, kolonii racků i syslů a zavítáme i do Rakouska za majestátními dropy.

Severočeské výsypky, Mostecko, Poohří | červen
Naše minulá exkurze na severočeské výsypky – doopravdy velmi netradiční biotop – sklidila velký úspěch, rádi vám je proto nabízíme opět. Kromě nich navštívíme i další veřejnosti běžně nepřístupné lokality vzniklé po těžbě i přírodní zákoutí.

Sledujte náš web, sociální a tištěná média – mohou být doplněny další exkurze.


PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2019

SEVERNÍ ITÁLIE – Alpy, delta Pádu a Soči | 6. – 12. 5. 2019

Uvidíme alpské druhy v NP Dolomiti, navštívíme jednu z nejbohatších ornitologických lokalit v Itálii – deltu řeky Pád, podíváme se do delty řeky Soči i na oblíbenou zastávku supů v severní Itálii.

Reportáž z exkurze severní Itálie 2019


GRUZIE | 14. – 26. 5. 2019

Opakování naší loňské úspěšné exkurze. Pozorování horských druhů ptáků v nádherných kulisách Velkého i Malého Kavkazu. Celkově zde bylo pozorováno 383 druhů ptáků, z nichž 253 druhů zde hnízdí a 17 druhů je celosvětově ohrožených. Uvidíme letos všechny druhy z Velké Kavkazské pětky?

Reportáže účastníků naší členské exkurze Gruzie 2018 v časopise Avifauna 1/2018 na stránkách Birding Slovakia.


Velký TisýTŘEBOŇSKO | 18. – 19. 5. 2019

Zavítáme na legendární Velký Tisý, do Nadějské i Chlumecké rybniční soustavy. Vydáme se na rašeliniště Červené blato. Večerní pozorování sov, sluk nebo možná i lelků v Zámeckém polesí.

Reportáž z exkurze Třeboňsko 2019


srpatka ibisovitáKAZACHSTÁN – jihovýchodní část | 31. 5. – 12. 6. 2019

Navštivte s námi nejrozlehlejší vnitrozemský stát světa, kde bylo napočítáno až 510 druhů ptáků. Žije zde neuvěřitelných dvanáct druhů hýlů, dva druhy bělokurů a velekurů, tři druhy stepokurů nebo dropů.


kulíšek nejmenšíPOLSKO – NP Stolové hory | 15. – 16. 6. 2019

Pojeďte s námi pozorovat půvabné kulíšky a sýce do bizarních Stolových hor našich severních sousedů.

Reportáž z exkurze do NP Stolové hory 2019

Fotoalbum z exkurze na Facebooku ČSO


volavka vlasatáDELTA DUNAJE (Rumunsko) | 25. 8. – 1. 9. 2019

Vyhlášená ornitologická lokalita Dunajská delta je jedním z nejrozsáhlejších, nejbohatších a nejvýznamnějších evropských mokřadů s výskytem více než 350 druhů ptáků.


VN ROZKOŠ | 21. 9. 2019

Pozorování podzimního tahu (nejen) bahňáků na jedné z nejvýznamnějších ornitologických lokalit u nás.

Fotoalbum z exkurze na Facebooku ČSO


PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2018

PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2017


Máte tip na zajímavé místo, kam byste rádi vycestovali za ptáky, nebo kde jste již byli a můžete to doporučit ostatním? Napište nám na exkurze@birdlife.cz!


Kontakty:zvonohlík královský

Česká společnost ornitologická
exkurze@birdlife.cz

CK Primaroute
Hradební 52
686 01 Uherské Hradiště
tel: 572 554 145
primaroute@nozicka.cz