ministr

Pozvánka: 6. prosince předáváme petici ministrovi zemědělství. Přijďte!

Více než 50 000 lidí se postavilo za naši petici Vraťme život do krajiny, která upozorňuje na to, jak česká krajina trpí vinou intenzivního zemědělství a žádá ministra zemědělství o vytvoření podmínek pro zemědělce, aby mohli hospodařili s ohledem na krajinu a život v ní. Ministr Miroslav Toman nás přijme 6. prosince v 8:00, abychom mu petici předali. Přijďte nás podpořit. 

Rádi bychom, aby pan ministr viděl, kolika z nás záleží na naší zdravé krajině, a proto vás chceme na předávání přizvat. Zároveň chceme, abyste u předání byli i vy, protože úspěch petice je z velké části zásluha vás všech, našich podporovatelů.

ministr
Přijďte na předávání petice za zdravé zemědělství a pozvěte i své přátele a známé.

6. prosince od 8:00 před budovou Ministerstva zemědělství, Těšnov 65/17, Praha

Přineste si transparenty a plakáty, které budou vyjadřovat, proč chcete zdravou krajinu místo intenzivního zemědělství. Akci bude moderovat analytik a ekolog Vojtěch Kotecký, účast přislíbili i soukromí zemědělci a osobnosti podporující petici.

Přidejte se k události na Facebooku ZDE a pozvěte své známé.

Petice je poslední příležitost ovlivnit, jak se u nás bude v následujících letech hospodařit a jestli se nám podaří rozdělit velké scelené lány na menší pole přátelská pro nás, pro živočichy i pro krajinu. Právě se rozhoduje o nové podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020 a může se nám podařit do ní zahrnout opatření důležitá pro přírodu a zároveň přátelská pro zemědělce, kteří hospodaří šetrně a s rozumem. Zemědělství a příroda mohou být v souladu.

Těšíme se na vás a děkujeme vám za podporu.

Sledujte nás:

 

Přečtěte si, co se nám za rok trvání petice podařilo dosáhnout.

Přečtete si text petice.

Předáním petice naše práce rozhodně nekončí. I dál budeme prosazovat myšlenku zdravého zemědělství a pestré krajiny. Čekají nás jednání s politiky včetně europoslanců a dál budeme pokračovat v našich aktivitách jako jsou školení vlastníků půdy, hospodářů a zemědělců, jak udělat krajinu přátelskou pro ptáky a další živočichy a efektivně v ní zadržovat vodu. Je to pro nás především velký závazek do budoucna