zámek v Bartošovisích

Zveme do Bartošovic na podzimní členskou schůzi ČSO

Srdečně vás zveme na tradiční výjezdní podzimní členskou schůzi, která se uskuteční v termínu 16.–18. listopadu 2018 na Zámku v Bartošovicích (Bartošovice u Nového Jičína).  Jako každý rok bude připraven zajímavý program, tentokráte již od pátečního večera. Přijeďte na celý víkend!

V Bartošovicích se můžete těšit na setkání s dalšími milovníky ptactva ve velmi přátelském prostředí. Foto z předešlé členské schůze, archiv ČSO

PŘÍJEZD:

Příjezd bude možný již od pátku od 18:00. Obec Bartošovice je dostupná autem nebo vlakem do Studénky a poté autobusem do Bartošovic.

Účast na akci je zdarma. Ubytování a stravování (počínaje páteční večeří) si hradí účastníci a bude zajištěno přímo v místě konání schůze, v krásných prostorách zámku v Bartošovicích. Cena ubytování je 350 Kč/noc, cena stravování – večeře 100 Kč, oběd 150 Kč, snídaně 50 Kč.

Pro rezervaci ubytování a objednání jídel je nutná předchozí registrace, ke které využijte tento webový formulář. Přibližně do týdne po jeho vyplnění Vám do emailu zašleme pokyny k platbě. Uzávěrka přihlášek je 2. listopadu 2018!

Pokud nebudete využívat ubytování ani stravování v místě, není třeba se dopředu přihlašovat.

PROGRAM:

Pátek 16. 11. ve 20:00 začneme gruzínským večerem s Jiřím Flouskem a Lukášem Viktorou. Jirka nás mimo jiné seznámí se svými zkušenostmi s mapováním ptáků pro evropský atlas v odlehlém národním parku Tušeti a s Lukášem se ohlédneme za vydařenou exkurzí ČSO, která se uskutečnila letos na jaře a pro velký úspěch ji zopakujeme příští rok. Těšit se můžete na promítání fotografií, povídání, gruzínskou hudbu i ochutnávku gruzínských specialit. Následovat bude volný společenský večer.

Sobotní schůze bude zahájena v 10:00. Čeká vás den plný zajímavých přednášek o ptácích a o činnosti ČSO, včetně představení nového programu pro širokou veřejnost – Ptačí krmítka, prezentace prvních výsledků Liniového sčítání druhů či představení jedinečné fotografické i odborné knihy Oldřicha Mikulici a Tomáše Grima (a dalších) o kukačkách. Chybět nebudou přednášky o výzkumu a ochraně ptáků na severní Moravě, diskusní panel tentokráte na téma migrace, ani prostor pro krátká vystoupení účastníků. Dozvíte se samozřejmě na čem ČSO pracovala v letošním roce i co chystá na rok příští. Podrobný program uveřejníme v průběhu října.

Drobné občerstvení o přestávkách zajistí ČSO.

Během nedělní exkurze nás Karel Pavelka zavede na Bartošovické rybníky. Navštívíme i místní záchrannou stanici, jednu z největších a nejprofesionálnějších u nás. Co nás čeká, si můžete přečíst i v reportáži z loňské členské exkurze do Poodří zde.

Na místě bude možné zakoupit nebo vyzvednout objednané zboží z e-shopu ČSO (odznaky, knihy, plyšoví ptáčci, trička a jiné – aneb Vánoce se blíží :-)) či zaplatit členské příspěvky.

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte a kontaktujte kancelář ČSO (horakova@birdlife.cz, 777 330 355), rádi Vám poradíme.

Jaká byla předchozí výjezdní čleská schůze ČSO v Písku si můžete přečíst a prohlédnout ZDE.

Těšíme se na Vás!