Výzva organizátorům Vítání ptačího zpěvu 2020

Vážení organizátoři Vítání ptačího zpěvu,

ptačí švitoření dnešního rána mi připomnělo blížící se termín letošního Vítání ptačího zpěvu. Ten tradičně připadá na první květnový víkend, letos tedy 2. – 3. května 2020. Pokud plánujete akci spojenou s oslavou příchodu jara v ptačí říši, prosíme o nahlášení data, hodiny a místa srazu, přibližného programu a kontaktů na organizátory nejpozději do 20. března 2020, nejlépe přes Google formulář. Prosím o dodržení termínu kvůli mapě. Dodatečné přidávání vycházek je v ní časově náročné.

Případná pdf pozvánek můžete posílat na dobruska@birdlife.cz.

Přehled všech akcí bude jako obvykle součástí Spolkových zpráv 2/2020, které vyjdou počátkem dubna (zveřejnění ve SZ nemůžeme garantovat u akcí nahlášených po 20. březnu), a současně bude uveřejněn na webu a Facebooku ČSO.

Jednotlivé akce je možné pořádat i v dřívějším nebo naopak pozdějším termínu, než je první květnový víkend. Zároveň bychom chtěli všechny organizátory požádat o uvádění názvu a loga ČSO při propagaci vašich akcí. Pokud ještě nemáte Příručku pro organizátory vycházek a měli byste o ni zájem, přibalíme ji k Vašim propagačním materiálům (požádat o ni můžete při nahlašování vycházky). Rovněž jsem do formuláře přidala možnost upřesnit adresu pro poslání materiálů. Běžně je posíláme na adresu uvedenou v naší členské databázi. Pokud se vám více hodí jiná, dejte nám vědět.

Před začátkem akcí budeme jako obvykle posílat podrobnější informace. Předem ale můžete počítat s již tradičním zadáváním výsledků: seznam pozorovaných druhů do avifu a ostatní informace přes google,  fotografie přímo na můj výše uvedený mail.

Všem organizátorům předem děkujeme za ochotu a přispění k zdárnému průběhu celé akce!