Schůze Skupiny pro ochranu a výzkum dravců a sov 2020

Každoroční mítink specialistů na dravce a sovy tentokrát v Pardubicích

Schůze specialistů na dravce a sovy nebude letos v Přerově na stanici Ornis, jak tomu bylo v předcházejících letech, ale v Pardubicích. Vítáni jsou nejenom členové Skupiny pro ochranu a výzkum dravců a sov, ale i další zájemci o tuto charismatickou skupinu ptáků.

Termín konání: sobota 15.2.2020, začátek v 10:00

Místo konání: sál Jana Kašpara (vlevo na konci chodby) v budově Krajského úřadu, Komenského náměstí 125, Pardubice. GPS souřadnice: 50.03833N, 15.78151E. Od vlakového nádraží trvá cesta trolejbusem (č. 2 nebo 13) nebo autobusem (č. 9) zhruba 10 minut, vystupte na zastávce Krajský úřad v Jahnově ulici těsně před mostem přes řeku Chrudimku.

Součástí setkání budou kromě výročních zpráv z monitoringu jednotlivých druhů dravců a sov také krátké referáty a zajímavosti. Dozvíte se výsledky sčítání orlů mořských na jihomoravských nocovištích, zajímavosti z hnízdní biologie sokolů stěhovavých získaných pomocí fotopastí v Jeseníkách, novinky z loňského mimořádného hnízdění  pustovek a pilichů, čerstvé informace o severomoravské populaci orlů skalních a křiklavých a první informace o tom, kde hnízdí motáci piliši zimující v Ptačí oblasti Komárov.

K dispozici bude také stánek s ornitologickou literaturou.

Pro lepší orientaci je v mapce šipkou označen vstup do budovy KÚ, červenými kruhy parkoviště a modrým kroužkem zastávka MHD.