V Praze se chystá 1. žákovská ornitologická konference

Praha, 5. prosince 2017. Česká společnost ornitologická připravuje v letošním školním roce 1. žákovskou ornitologickou konferenci pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol na území Hlavního města Prahy. Účastníci budou mít příležitost prezentovat výsledky své badatelské činnosti, zlepšit si komunikační dovednosti, čerpat nové zkušenosti a setkat se s podobně naladěnými vrstevníky.

Před rokem jsme na ornitologické konferenci v Mikulově vyhlásili soutěž o nejlepší příspěvek a překvapilo nás, že se do ní přihlásili i žáci přírodovědného kroužku ZŠ. Ačkoli soutěž byla v rámci odborné konference směřována na studenty vysokých škol, děti představily velice pěkný poster (plakát, který shrnul výsledky jejich výzkumné práce),“ uvádí Gabriela Dobruská z České společnosti ornitologické (ČSO). „To nás vedlo k myšlence uspořádat takovou „malou opravdovou“ konferenci právě pro ně,“ dodává Dobruská. Tato konference se uskuteční 22. května 2018 v Toulcově dvoře, zájemci se na ni mohou přihlásit do 31. ledna 2018 ZDE. Termín na přihlášení prodloužen do 28. 2. 2018.

Jednotlivé příspěvky musí mít spojitost s ptačí tématikou, výsledky své práce budou žáci prezentovat formou posteru nebo ústně. „Abychom mohli včas sestavit program a připravit sborníky, jak se na řádnou konferenci sluší, potřebujeme mít nahlášená témata příspěvků do 31. března 2018,“ doplňuje organizátorka žákovské konference Katarína Slabeyová z ČSO. Příspěvky žáků budou proloženy vstupy odborníků, které účastníkům přiblíží vědeckou práci. Perličkou na závěr bude soutěž o nejlepší příspěvek a terénní vycházka s ukázkou kroužkování ptáků ve spolupráci s Kroužkovací stanicí Národního muzea.

Všechny potřebné informace, tipy na vlastní badatelskou činnost i přihlášku najdou zájemci na  konferenčním webu. Informace budeme průběžně doplňovat. Konání konference bylo podpořeno Hlavním městem Prahou.

Kontakt

Gabriela Dobruská, dobruska@birdlife.cz, 724 687 996