predali

Předali jsme ministrovi petici za krajinu. A co dál?

V pátek 6. prosince jsme předali ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi naši společnou petici Vraťme život do krajiny. Pan ministr nám slíbil, že se bude požadavky petice zabývat a zároveň potvrdil, že i jemu záleží na zdravé krajině.

predali
Ředitel ČSO Zdeněk Vermouzek před předáním petice ministrovi.

Počet lidí, kteří podepsali petici, dosáhl neuvěřitelných 56 602. Před rokem, kdy jsme petici spouštěli, jsme si jako cíl určili hranici 50 tisíc. A vy, naši podporovatelé, jste nám ten cíl pomohli splnit. Každému z vás moc děkujeme. A zároveň si moc vážíme toho, že vás v den předání přišlo tolik před ministerstvo zemědělství. To vše je pro nás obrovský závazek do budoucna a zároveň příslib toho, že společně opravdu můžeme vrátit život do krajiny.

Děkujeme všem, kteří přišli na předání petice.

Naše petice byla hlavním tématem pátečního zpravodajského pořadu 90′ na ČT24. Podívejte se na záznam ZDE.

Předáním petice naše práce rozhodně nekončí. Co nás tedy čeká dál? Samozřejmě budeme sledovat vývoj ohledně návrhu reformy Společné zemědělské politiky po roce 2020 a budeme se snažit, aby byl přátelský pro přírodu. Čekají nás jednání s politiky včetně europoslanců. A kromě toho budeme i nadále spolupracovat s vlastníky půdy, hospodáři a zemědělci na vytváření krajiny přívětivé pro ptáky a další živočichy.

Sýček byl u nás kdysi nejběžnější sovou. Teď zbývá pouhých 100 párů a potřebuje pomoc.

Dary pro ptáky zemědělské krajiny

Vaše dary nám pomáhají zvládnout ještě více práce pro zemědělskou krajinu, ze které mizí sýčci, koroptve, čejky, skřivani, ale třeba i zajíci a motýli. S vaší pomocí můžeme cíleně chránit hnízdiště ohrožených ptáků, ale také vyjednávat s úřady postupy pro zdravější zemědělství, sedlákům radit, které nástroje mohou používat, aby hospodařili lépe pro přírodu a přitom se ziskem. Pomozte nám udělat zemědělskou krajinu alespoň trochu lepším místem pro život – ten ptačí i náš! Darovat můžete snadno přes zabezpečený dárcovský portál https://www.darujme.cz/projekt/1200987.

 

Naše další aktivity můžete sledovat na:

 

Děkujeme vám za podporu!

Ministr převzal petici za zdravé zemědělství od ornitologů a myslivců