Hraboše lze řešit i bez jedů. Ornitologové zvou na ekofarmu

V reakci na pozastavení plošné aplikace jedu na hraboše vyzval Zemědělský svaz České republiky ministra životního prostředí k návštěvě zemědělců v oblasti s gradací hraboše, přizval i novináře. Vzhledem k tomu, že se obáváme jednostranně podávaných informací ze strany této organizace, nabízíme všem účastníkům pokračování exkurze na ekofarmu VH Agroton, Velké Hostěrádky.

Pozvání platí pro všechny účastníky akce, včetně zástupců Zemědělského svazu ČR, Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, resortních organizací i novinářů a rádi bychom pozvali i Vás osobně.

Škody způsobené hraboši? Na ekofarmě jen minimální

Věříme, že pohled na jiný způsob hospodaření přispěje k vyváženému hodnocení přístupu k letošní gradaci hrabošů. Konkrétně bude možné v praxi vidět a s jednatelem ekofarmy VH Agroton Martinem Hutařem diskutovat alternativní metody hospodaření, které vedou k minimálním škodám způsobeným hraboši.

Ekofarma VH Agroton má na svých pozemcích například berličky pro dravce a sovy, aby ptáci mohli z posedu lépe lovit hraboše. Foto: Jiří Hornek

Termín: 14. 8. 2019, 14:00

Místo srazu: Velké Hostěrádky, areál VH Agroton, 49.03978N, 16.86496E https://mapy.cz/s/3xKyy (areál se nachází u silnice z Velkých Hostěrádek směrem na Bošovice)

Těším se na setkání a diskusi s Vámi.

Zdeněk Vermouzek, ředitel ČSO


Plošná aplikace jedu na hraboše se ruší. Odborníci se shodli na povolení pouze do hraboších nor