Slevy na dalekohledy Meopta

Pozor! Od začátku dubna 2019 změnila Meopta obchodní podmínky a nadále nabízí členskou slevu ve výši 15 %.

Meopta nabízí 15% slevy pro členy ČSO na většinu binokulárů Meostar B1.1, včetně absolutní špičky 10*42 HD, 12*50 HD a 15*56 HD a na stativák Meostar S2 82 HD. Členové ČSO tak mají možnost dostat se k nejkvalitnější optice za bezkonkurenční ceny.

dalekohled MeoptaKe stažení:

Informace

 

Většinu dalekohledů si po předchozí domluvě (tel. 777 330 355) můžete prohlédnout v kanceláři ČSO (Na Bělidle 34, Praha-Smíchov) nebo na vycházkách a exkurzích.

 

Nákup kteréhokoli modelu lze jen doporučit, o čemž svědčí jak stále rostoucí obliba Meopty mezi českými ornitology a pozorovateli ptáků, tak i řada ocenění z prestižních mezinárodních srovnání.

Základním ornitologickým dalekohledem, zvláště pokud nepozorujeme na velkých vodních plochách, je Meostar 8*32 nebo 8*42. „Třicetdvojka“ je menší a lehčí, lze ji mít s sebou opravdu stále, při normálním světle ve dne plně dostačuje a oceníme i její menší hmotnost. Větší objektivy „čtyřicetdvojky“ znamenají světlejší obraz i brzy ráno nebo pozdě večer, víc materiálu ovšem znamená, že dalekohled je o něco těžší.

Při pozorování na velké vzdálenosti, například na rozsáhlých vodních plochách nebo při určování daleko letících dravců, se hodí vyšší zvětšení. Můžeme sáhnout po osvědčených parametrech Meostaru 10*50. Právě tuto kombinaci považuje dodnes řada ornitologů za úplně nejlepší. Více než o současnou skutečnost se ale toto tvrzení opírá o zkušenosti s dalekohledy 70. a 80. let minulého století. Široké rozné pole i špičkovou světelnost nabízejí dnes i dalekohledy s menším průměrem objektivu, a tedy i lehčí, například 10*42.

Dalekohledy s fluoridovými členy Meostar HD jsou důkazem, že přerovští optici si v ničem nezadají se svými kolegy z ostatních velkých světových značek. První, co si člověk při praktickém vyzkoušení v terénu uvědomí, je údiv nad tím, o kolik lze ještě v dnešní době dalekohled vylepšit. HD lze tedy doporučit každému, kdo nechce dělat kompromisy a může si dovolit trošku vyšší cenu.

Meostar 10*42 HD lze označit za univerzální ornitologický dalekohled, který si za pár let existence získal stovky příznivců. Doporučit jej lze každému, kdo to s ornitologií myslí vážně a chce mít jeden dalekohled dobře použitelný v lese i na vodních plochách.

Poslední přírůstky, Meostar 12*50 HD a 15*56 HD, jsou již přece jen o něco těžší. Jejich excelentní obraz ocení především pozorovatelé na velkých vodních plochách, v ideálním případě při použití s oporou. „Dvanáctku“ lze ale dobře udržet i z ruky při pozorování pohybujících se vzdálených ptáků, například dravců, jeřábů, dropů a dalších plachých ptáků. Ornitolgům, kteří uvažují o více dalekohledech pro různé použití, lze doporučit „osmičku“ 8*32 jako základní dalekohled pro každodenní nošení a „dvanáctku“ 12*50 HD pro zvláštní příležitosti. Ideálním doplňkem pro pohodlné dlouhé pozorování, odečítání kroužků a prohlížení odlehlých břehů rybníků je pak stativák Meostar S2 82 HD.

 

Jak objednat?

Členové ČSO mají možnost využít slevu 15 % z doporučené prodejní ceny, pokud vyplní objednávkový formulář a zašlou jej ČSO. Kancelář ověří platnost členství a předá závaznou objednávku Meoptě. Dodávku dalekohledu zajistí přímo Meopta. Nabídka platí do odvolání.

 

Jak správně vybrat dalekohled?

Přečtěte si článek o výběru ornitologického dalekohledu.

Více o tom, jak vybrat stativák, si můžete přečíst v Ptačím světě 1/2008.