ZRUŠENO – Pozvánka na jarní setkání členů a příznivců ČSO

Milí členové ČSO, z důvodů šíření koronaviru a rušení akcí nad sto účastníků musíme Jarní setkání členů a příznivců ČSO zrušit. Za případné komplikace se omlouváme.

Milí členové, jak jsme již v průběhu minulého roku avizovali, výbor ČSO potvrdil již dříve uvažovanou přeměnu pražských (jarních) členských schůzí ČSO směrem k poněkud méně formálnímu setkání, které bude trochu více zaměřeno na ornitologické dění, témata a ptáky ve středočeském regionu, tedy v Praze a Středočeském kraji, kde doposud nefunguje regionální pobočka ČSO. Samozřejmě se během těchto setkání budeme věnovat i důležitým celostátním aktivitám ČSO.

Na setkání jsou srdečně zváni všichni členové a příznivci ČSO, a to nejen ze středočeského regionu.

Níže si prohlédněte předběžný program a přijďte si poslechnout zajímavé přednášky, podělit se o svá pozorování a potkat se s podobně zapálenými nadšenci do ptáků.

Jarní setkání členů a příznivců ČSO se uskuteční v sobotu 14. 3. od 10:00 tradičně v sále ZŠ U Vršovického nádraží 1, Praha 10 (budova naproti železniční stanici Praha-Vršovice).

Akce bude mít jednu přestávku (drobné občerstvení tradičně zajištěno). Ukončení akce předpokládáme ve 14:00. Na akci bude možno zaplatit členské příspěvky ČSO. Z provozních důvodů nebude možno nakoupit zboží z obchodu ČSO s výjimkou časopisu Sylvia, kalendářů a kávy Bird Song Coffee.

Předběžný program

Co se ČSO podařilo v roce 2019 a co nás čeká v roce 2020

Ptačí hodinka s 21 tis. účastníky

Pták roku 2020

Představení nových rezervací ČSO

Obsazenost rorýsích budek v Praze

Ledňáčci Prahy a okolí

Kam za ptáky v Praze a Středních Čechách, zajímavá pozorování (máte vlastní zajímavá pozorování ze středočeského regionu? Podělte se!)

Do kterých aktivit se lze v Praze a Středních Čechách zapojit

Ptáci Izraele – přednáška Jana  Grűnwalda

 

Těšíme se na setkání s co největším počtem členů a příznivců ČSO!

Barbora Kaminiecká za výbor ČSO

Lucie Hošková a Lukáš Viktora za kancelář ČSO

 

Pozn. Řádná členská schůze ČSO, kde proběhnou i volby nového výboru ČSO, se bude konat v sobotu 17.10. 2020 v hospitálu Kuks, v rámci Východočeské ornitologické konference.