Velký Kavkaz

Členské exkurze

Účastníci exkurze ČSO do Ománu
Účastníci exkurze Omán 2018. Foto: Marek Zindulka

Pro své členy pořádáme exkurze za pozorováním ptáků. Od roku 2010 se nabídka exkurzí podstatně rozšířila díky spolupráci s cestovní kanceláří Primaroute.

Každoročně si můžete vybrat z nabídky jedno- i vícedenních exkurzí, a to jak tuzemských, tak zahraničních. Členové ČSO mají nejen přednostní právo při přihlášení, ale je pro ně připravena i speciální členská cena. Přihlásit se mohou i nečlenové ČSO, ale členové mají při obsazování exkurze přednost. Na exkurzích je zajištěn odborný průvodce a také doprovod ze sekretariátu České společnosti ornitologické.

Přihlášky a další informace o exkurzích najdete na www.primaroute.cz.

Pro vaší představu, co všechno můžete na našich exkurzích vidět a zažít, si přečtěte reportáže z předchozích exkurzí, které vedly např. do Polska: údolí Barycz a NP Biebrza, Německa: Pomořansko a NP Wattové moře 2012 a 2016, Makedonie nebo do Maďarska, NP Hortobágy: jaro 2010, podzim 2011 a podzim 2012 nebo do Francie: Camargue.

Reportáže z exkurzí


PLÁN EXKURZÍ V ROCE 2020

Foto: Katarína Slabeyová

Camargue a kaňon řeky Verdon | autobusový zájezd | 5. – 10. 5. 2020
Opakování úspěšné exkurze z roku 2015
Exkurze z důvodu restriktivních opatření proti šíření koronaviru zrušena. S přihlášenými klienty je v kontaktu CK Primaroute. Děkujeme za porozumění.

Deltu řeky Rhôny v Provence proslavili bílí koně a černí býci. Camargue je domovem více než 400 druhů ptáků, z nichž k nejčetnějším a nejznámějším patří plameňáci, pisily, nebo volavky. Nad Verdonským kaňonem plachtí jedni z posledních evropských supů.

Podrobnosti a přihláška na exkurzi na stránce CK Primaroute.


Foto: Miroslav Bažant

Znojemsko a NP Podyjí | autobusová exkurze s vlastní dopravou na místo | 21. – 24. 5. 2020
Exkurze z důvodu restriktivních opatření proti šíření koronaviru zrušena. S přihlášenými klienty je v kontaktu CK Primaroute. Děkujeme za porozumění.

Pestrá krajina jižní Moravy nabízí rozmanité prostředí – zachovalé říční údolí Dyje v bohatě zalesněné krajině, skály i kamenné moře, vřesoviště, vlhké louky, extenzivně i intenzivně obhospodařované rybníky a mnohé další. Pojďte s námi seznámit se (nejen) s jejich ptačími obyvateli. Uvidíme bramborníčky, ťuhýky, vlhy, pěnice vlašské, dudky, kolonii racků i syslů a zavítáme i do Rakouska za majestátními dropy.

Podrobnosti a přihláška na exkurzi na stránce CK Primaroute.


Severočeské výsypky, Mostecko, Poohří | 13. – 14. 6. 2020 EXKURZE OBSAZENA

Naše minulá exkurze na severočeské výsypky – doopravdy velmi netradiční biotop – sklidila velký úspěch, rádi vám je proto nabízíme opět. Kromě nich navštívíme i další veřejnosti běžně nepřístupné lokality vzniklé po těžbě i přírodní zákoutí.

Podrobnosti a přihláška na exkurzi na stránce CK Primaroute.


Foto: Roman Mikuš

Irsko | týdenní letecký zájezd | 4. – 11. 7. 2020 POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!
Na vaše přání
Je možné, že exkurze se z důvodu restriktivních opatření proti šíření koronaviru v plánované podobě a termínu neuskuteční. Čekáme na další vývoj aktuální situace. S přihlášenými klienty je v kontaktu CK Primaroute. Děkujeme za porozumění.

Exkurze nás zavede nejen za papuchalky, tereji, alkami a alkouny na mořské útesy. Budeme vyhlížet i čtyři irské endemické poddruhy ptáků, které jsou na nejlepší cestě stát se samostatnými druhy: sojku, skorce, uhelníčka a bělokura rousného.
Podrobnosti a přihláška na exkurzi na stránce CK Primaroute.


Foto: Peter Puchala

Etiopie | dvoutýdenní letecký zájezd | 7. – 21. 11. 2020 POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!
Etiopie neboli Habeš je úžasnou zemí s velmi dramatickou krajinou. Vydáme se za endemity a dalšími ptáky Etiopských hor. Kromě ptáků (papoušek žlutočelý, agapornis etiopský) se můžeme těšit i na dželady či vlčka etiopského.

Podrobnosti a přihláška na exkurzi na stránce CK Primaroute.


Sledujte náš web, sociální a tištěná média – mohou být doplněny další exkurze.


PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2019
PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2018
PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2017


Máte tip na zajímavé místo, kam byste rádi vycestovali za ptáky, nebo kde jste již byli a můžete to doporučit ostatním? Napište nám na exkurze@birdlife.cz!


Kontakty:zvonohlík královský

Česká společnost ornitologická
exkurze@birdlife.cz

CK Primaroute
Hradební 52
686 01 Uherské Hradiště
tel: 572 554 145
primaroute@nozicka.cz