ŘEDITEL KANCELÁŘE ČSO
Mgr. Zdeněk Vermouzek
verm@birdlife.cz, 773 380 285
ředitel
ODDĚLENÍ PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ A DRUHOVÉ OCHRANY
Mgr. Lucie Hošková, vedoucí oddělení
hoskova@birdlife.cz, 602 972 368
zástupkyně ředitele, rozvoj organizace, fundraising
„V ČSO se věnuji vyhledávání a zajišťování finančních zdrojů, komunikaci se sponzory a péči o dárce. Částečně se zabývám i prezentací ČSO (příprava akcí, organizace konferencí).
Věra Sychrová
sychrova@birdlife.cz, 774 920 725
komunikace s veřejností a médii
„Mám na starosti zajištění externí komunikace ČSO. Píši tiskové zprávy a články pro média a spravuji webové stránky a účty ČSO na sociálních sítích. Také zodpovídám dotazy novinářů i veřejnosti, spolupracuji na přípravě tiskovin a dalších informačních materiálů a účastním se přípravy akcí pro veřejnost.“
Mgr. Dita Hořáková
horakova@birdlife.cz
členský servis, propagace
„V ČSO mám na starosti to nejcennější, co organizace má – její členy. Zajištuji komunikaci s členskou základnou a podporu novým i stávajícím členům. Mým cílem je propagace práce ČSO mezi širokou veřejností tak, abychom byli i nadále silnou ochranářskou organizací.“
Mgr. Gabriela Dobruská
dobruska@birdlife.cz
osvěta a vzdělávání
„V ČSO se zabývám osvětou a vzděláváním. Koordinuji programy Jaro ožívá a Rorýsí školy, propaguji je a zajišťuji komunikaci se školami i jednotlivci. Organizuji rovněž víkendy pro rodiny s dětmi a další akce.“
Mgr. Lukáš Viktora
viktora@birdlife.cz, 777 579 542
ochrana ptáků v zástavbě
„V ČSO se věnuji ochraně druhů se zaměřením na řešení konfliktů člověk–pták, především na ochranu synantropních ptáků (rorýs, jiřička a další) při stavebních úpravách budov, na ochranu ptáků před kolizemi s transparentními plochami a s venkovním vedením vysokého a velmi vysokého napětí.“
Mgr. Evžen Tošenovský
tosenovsky@birdlife.cz, 723 901 700
ochrana synantropních ptáků a netopýrů
ODDĚLENÍ OCHRANY PROSTŘEDÍ
Vedoucí oddělení
Mgr. Zdeněk Vermouzek, vedoucí oddělení
ředitel kanceláře ČSO
verm@birdlife.cz, 773 380 285
Ing. Václav Zámečník
zamecnik@birdlife.cz
zemědělství a rozvoj venkova
„Hlavní náplní mé práce zemědělského koordinátora je ochrana ptáků v rámci zemědělské politiky České republiky, což zejména zahrnuje zpracování návrhů nových agroenvironmentálních opatření, vyhodnocení přínosu stávajících titulů a propagaci možností ochrany mezi zemědělci a odbornou i laickou veřejností.“
Mgr. Břeněk Michálek
michalek@birdlife.cz
správce Ptačího parku Josefovské louky
Mgr. Katarína Slabeyová
slabeyova@birdlife.cz
ochrana mokřadů, exkurze, prodej, správa webu, koordinace kampaní, sociální média
„V ČSO se zabývám výzkumem a ochranou vodních ptáků a mokřadů. Náplní mé práce je organizace monitoringu, vyhodnocování dat, komunikace s různými zájmovými skupinami, práce s veřejností a tvorba propagačních a publikačních výstupů.“

Klára Hlubocká
hlubocka@birdlife.cz
psovod projektu PannonEagle Life
„V ČSO pracuji jako psovod pro vyhledávání kadaverů ilegálně zabitých ptáků a otrávených návnad. V terénu pracuji s parťákem Samem a pro stejnou práci připravuji i štěně Vikyho. Při vyšetřování pronásledování ptáků spolupracuji s policií a dalšími odpovědnými orgány.“
Asterix Gal from Hofion (Sam)
pracovní pes v projektu PannonEagle Life
„Jsem Chesapeake Bay retriever, záchranný pes USAR (Urban Search and Rescue) týmu ČR. S psovodkou Klárou Hlubockou máme složené Atesty Ministerstva vnitra ČR pro pátrání v terénu po pohřešovaných osobách a v ČSO se věnujeme vyhledávání otrávených, zastřelených a jinak pronásledovaných ptáků.“
Vanill Jack by Libami (Viky)
pracovní pes v projektu PannonEagle Life
„Jsem štěně Chesapeake Bay retrievra a připravuji se na kariéru profesionálního ornitologického psa. Budu hledat otrávené návnady a uhynulé živočichy. Co nejdříve se připojím k Samovi a rozšířím tak terénní jednotku ČSO.“
Martin Šálek, Ph.D.
salek@birdlife.cz
koordinátor projektu ATHENE, ochrana sýčků, výzkum a ochrana zemědělské krajiny
„V ČSO a Ústavu biologie obratlovců AVČR se zejména věnuji výzkumu a aplikované ochraně biodiverzity. Hlavní mojí pracovní náplní je terénní ochrana sýčků a hledání vhodných opatření pro efektivní ochranu biodiverzity zemědělské krajiny, zejména ptáků.“
Mgr. Miroslav Bažant
bazant@birdlife.cz
terénní pracovník projektu ATHENE, ochrana sýčků
„Mojí prací v ČSO je podporovat sýčky v jejich jádrové populaci v severních Čechách a osvětová činnost s tím spojená. Pomáhám sýčkům zajišťovat vhodné podmínky k životu i zlepšovat jejich bezpečnost vyvěšováním bezpečných budek k hnízdění, odstraňováním antropogenních pastí v okolí jejich hnízdišť a domlouváním potřebné údržby zemědělských pozemků v okolí.“
Zbyněk Janoška
janoska@birdlife.cz
programování (webové aplikace, avif)
ODDĚLENÍ MEZINÁRODNÍHO MONITORINGU A VÝZKUMU
RNDr. Alena Klvaňová, Ph.D., vedoucí oddělení
klvanova@birdlife.cz
vedoucí projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“ a šéfredaktorka časopisu Ptačí svět
„V ČSO pracuji v projektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků. Podílím se také na přípravě Atlasu hnízdního rozšíření ptáků Evropy. Současně se starám o publikace vydávané ČSO, především čtvrtletník Ptačí svět.“
Petr Voříšek, Dr.
euromonitoring@birdlife.cz, 257 212 465
odborný pracovník projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“ a koordinátor projektu“Druhý atlas hnízdního rozšíření ptáků Evropy“
„V ČSO koordinuji Atlas hnízdního rozšíření ptáků Evropy a podílím se na projektu Monitoring běžných druhů ptáků v Evropě . Zabývám se všemi aspekty monitoringu ptáků. V rámci možností se účastním i terénního výzkumu (např. sčítání, výzkum ptačích parazitů, kroužkování, faunistická pozorování).“
Mgr. Eva Šilarová, Ph.D.
silarova@birdlife.cz
koordinátorka projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“
„V projektu Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků mám na starosti především komunikaci s koordinátory sčítacích programů v Evropě, sběr dat z těchto programů, výpočet evropských druhových trendů a indikátorů a jejich další použití v ochraně přírody a ve vědě.“
Anna Gamero, Ph.D.
gamero@birdlife.cz
vědecká pracovnice projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“
„Pracuji jako vědecký pracovník na programu Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků a mým úkolem je zkoumat, jaké jsou příčiny populačních změn běžných ptáků v Evropě za posledních 30 let s použitím dat z 27 evropských zemí.“
Mgr. Jana Škorpilová
skorpilova@birdlife.cz, 257 212 465
koordinátorka projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“
V současné době na mateřské dovolené.
Mgr. Marina Kipson
kipson@birdlife.cz
komunikace a propagace projektu „Druhý atlas hnízdního rozšíření ptáků Evropy“
V současné době na mateřské dovolené.
ODDĚLENÍ PROVOZU KANCELÁŘE ČSO
Ing. Tereza Hájková, vedoucí oddělení
hajkova@birdlife.cz
ekonomka
„Do ČSO jsem nastoupila na pozici ekonoma a náplní mojí práce je finanční koordinace projektů, sestavování rozpočtů a reporting, sledování cash flow, controlling i metodická podpora. Ve spolupráci s paní účetní jsem zodpovědná za projektové audity a účetní závěrku společnosti.“
Jitka Kloučková
klouckova@birdlife.cz
provoz e-shopu a kanceláře
„V ČSO se spolu s kolegyní Evou Pleskotovou starám o administrativní agendu, provozní a organizační záležitosti pražské kanceláře. Další náplní mé práce je provoz našeho benefičního e-shopu, především vyřizování objednávek, tele-fonická a e-mailová komunikace se zákazníky.“
Eva Pleskotová
cso@birdlife.cz
provoz kanceláře
„S Jitkou Kloučkovou se dělím o zajištění administrativního chodu pražské kanceláře ČSO. Mám na starost telefonickou komunikaci s veřejností, zodpovídám dotazy týkající se ptactva, připravuji rozesílání Ptačího světa a Sylvie a dalších tiskovin. Spravuji knihovnu a archiv ČSO.“
Alena Matýsková
účetní
Mgr. Martin Paclík, Ph.D. – sylvia@birdlife.cz
šéfredaktor časopisu Sylvia
Mgr. Jaroslav Cepák – tisy@birdlife.cz, 271 961 256
správce terénní stanice na Velkém Tisém
Petr Dalík – blatec@birdlife.cz
správce terénní stanice na Blatci